Ochrona domen internetowych

Pomagamy klientom w ochronie ich praw w związku z wykorzystaniem ich znaków towarowych lub nazw firm w nazwach domen internetowych przez cybersquatter’ów, typosquatter’ów czy cyberwildcatter’ów. Prowadzimy postępowania przed sądami arbitrażowymi specjalizującymi się w sprawach ochrony domen internetowych, w tym także w sądach międzynarodowych. Przygotowujemy umowy przenoszące „prawa” do nazw domen internetowych lub mające za przedmiot udzielenie licencji na korzystanie z nich.
Wspieramy także klientów w ochronie ich własności intelektualnej użytej w metatagach, indeksach stron internetowych, linkach i słowach-kluczach w związku z pozycjonowaniem stron internetowych.

Co oferujemy

Wybrane, indywidualne doświadczenie wspólników kancelarii

prowadzenie postępowań arbitrażowych i sądowych

mających na celu uzyskanie prawa do korzystania z domen internetowych wykorzystywanych przez cybersquatterów, między innymi w zakresie odzyskiwania domen .PL oraz odzyskiwania domen .EU

Prowadzenie negocjacji

mających na celu utrzymanie praw do korzystania z nazw domen internetowych w przypadku podobieństwa nazw spółek

Przygotowywanie umów

przenoszących prawa związane z korzystaniem z nazw domen internetowych, usług hostingu i uprawnień do administrowania stroną

Analizy prawne

w celu ustalenia naruszenia praw własności intelektualnej w nazwach domen internetowych, metatagach, „niewidzialnych” słowach-kluczach.

Potrzebujesz pomocy ws. domeny?

Zadzwoń lub napisz